середа, 15 лютого 2017 р.

Управління освітою та якість освіти в сільсікій місцевості.
22 листопада 2016 року в готелі «Президент» міста Києва пройшов семінар «Управління освітою та якість освіти в сільській місцевості». Захід організовано Міністерством освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», за підтримки Австрійського координаційного центру у сфері освіти, науки і культури “Культур Контакт Австрія”.
У семінарі взяли участь міжнародні експерти з Австрії, Чехії та Фінляндії, керівники опорних загальноосвітніх навчальних закладів областей та представники департаментів (управлінь) освіти і науки, відповідальних за загальну середню освіту.

Новоархангельський район представляли директор Новоархангельського НВО №2 Гончар Т.С., директор Торговицького НВО Аліщенко А.І., директор Підвисоцького НВО Гаврилюк С.П., директор Надлацького НВО Писакова О.П., заступник директора з навчально - виховної роботи Новоархангельського НВО №1 Бондаренко Л.І.
Україна нещодавно започаткувала етап реформи, мета якої – оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості за допомогою створення опорних шкіл. Тому передовий досвід Австрії, Чехії та Фінляндії в управлінні шкільною мережею і створенні нової асоціації керівників опорних шкіл у якості ключових дійових осіб у процесі реформи є надзвичайно важливим.


“Опорна школа в сільській місцевості має стати ядром громади та забезпечити якісну освіту для всіх українських дітей. Пам’ятайте, ми з вами – в одній команді. Міністерство освіти і науки надзвичайно зацікавлено, щоб ви відчували наше плече, адже ваш успіх – це наш успіх. Ви сьогодні демонструєте всій Україні, що процес створення опорних шкіл окуповується новими високими результатами та успішністю наших дітей”, – наголосила, відкриваючи семінар, Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України.
Привітала присутніх та зазначила важливість співпраці країн посол Австрії Ерміне Поплер.
Керівник відділу освіти « Культур Контакт Австрія» Моника Мотт від імені Австрійського Міністерства освіти висловила готовність Австрійської сторони допомогти підвищити якість освіти у сільській місцевості, але попередила  що: «для цього ми всі повинні бути готовими до глибоких змін, що відбудуться у кожній опорній школі».
Продовжив семінар Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України, модератор заходу. Він розповів присутнім про концепцію нової української  школи.«Дуже важливо, щоб опорні школи мали: хороший колектив вчителів та відповідального директора, приміщення для розташування дітей, розвинену інфраструктуру і вирішене питання підвезення учнів до місця навчання, – зазначив Павло Хобзей.
Вацлав Елен, Директор Департаменту шкільної статистики, аналізу та інформаційних стратегій Міністерства освіти, молоді та спорту Республіки Чехія, і Карі Лехтола, старший співробітник із питань освіти обласної державної агенції  з адміністративних питань Східної Фінляндії за допомогою цікавих презентацій розповіли про управління шкільною мережею.
«Хороша школа може бути великою чи маленькою, адже основним фактором є те, щоб школа була зроблена для місцевих дітей. Бо коли дитина дві години їде до школи, про яке її здоров’я може йти мова?» – зазначив Карі Ліхтола. Його коротка, але ємка презентація, у якій він розповів про основні аспекти освіти Фінляндії, дуже зацікавила присутніх.
Представники Австрії: Олівія де Фонтана, заступник начальника Інституту управління освітою та підвищення якості університетського коледжу педагогічної освіти, і Гудрун Фіндер, директор федеральної школи граматики (гімназія) у місті Кьофлах, розповіли про систему забезпечення якості та розвитку освіти для керівників.
По закінченню доповідей учасники семінару мали можливість поставити  найболючіші запитання стосовно опорних шкіл. Так, приміром, директора опорної школи з Кіровоградської області цікавила можливість отримання мультимедійних підручників у зв’язку з відсутністю Інтернету у сільських школах.«Сьогодні є прогресивний досвід видання мультимедійних підручників, а у 2017 році нам обов’язково треба передбачити, щоб мультимедійні додатки були доступні й у режимі офф-лайн», – відповіла на це запитання Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Продовжився семінар у робочих групах.
Захід пройшов на високому рівні. Учасники семінару змогли не тільки обговорити актуальні питання функціонування новостворених опорних шкіл України та їхній ефективний менеджмент, але й отримати практичні рекомендації від представників Австрії, Чехії та Фінляндії.